Bakırköy Sosyete Pazarı – İstanbul

Bakırköy PazarıBakırköy Pazarı, adliye ve metronun hemen yanında yer alıyor. Cumartesi günleri kurulan pazar özellikle tekstil açısından gerçekten çok zengin. Girişte sağ tarafa doğru ilerlediğinizde bitmek bilmeyen tezgahlar ve binlerce çeşit ürünle alışveriş yapmaya doyacağınız bir yer burası. Fiyatlar ilk bakışta Levent Pazarına göre daha uygun görünüyor. Ancak bizce buranın en önemli özelliği çok büyük olması ve çok fazla çeşit bulabilmeniz.

Bakırköy pazarına mutlaka sabah gidin ve öğlene kadar işinizi bitirin. Zira öğleden sonra aşırı kalabalık bir hale gelebiliyor ve alışveriş keyfi sizin için yorgunluğa dönüşüyor. Makul bir vakitte gelirseniz pazarın hemen girişindeki otoparka aracınızı park edebilirsiniz. Ancak aracınızla gelirken mutlaka trafiği dikkate alın. Cumartesi günü İstanbul trafiği çekilmez olabiliyor.

Bir de yağmurlu havalarda brandalardan dökülen sulara dikkat edin. Mutlaka tezgahlara yakın yürüyün ve ortalardan uzak durun.

Pazardan alışveriş yaparken beklentilerinizi yüksek tutmamanız önemli. Elbise üzerideki markalara aldanmamalı, ihtiyacınıza ve kalite beklentinize göre değerlendirme yapmalısınız. Aşırı ucuz olan ürünlerden çok fiyat/kalite dengesi orantılı olan ürünlere yönelmenizi öneriyoruz. Zira uygun şekilde üretilmeyen tekstil ürünleri sağlığınıza zarar verebilir. Özellikle çocuklarınız için giysi alırken bilindik olmasa bile kalitesine güvendiğiniz markaların ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Paylaşın...Print this pageShare on Google+Share on TumblrPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir