Saitabat Şelalesi – Bursa

Saitabat şelalesi Cumalıkızık’a çok yakın olan ancak onun kadar bilinmeyen Derekızık’ta yer alıyor. Güzel bir dağ yolundan ilerleyerek, yokuşları tırmanarak varıyorsunuz şelaleye. Aslında çok büyük bir şelale değil ve malesef çok yakınına varamıyorsunuz. Ancak buradaki atmosfer ve tesisler çok güzel. Özellikle Türkiye’nin ilk köylü kadınları derneğinin işlettiği ve medyada pek çok kez haber olmuş bir mekan var ki mutlaka uğramanız gerekiyor.  Bina komple ahşap ve gerçekten çok güzel dekore edilmiş. Size tavsiyem hem üst katı hem de alt katı mutlaka görün ve eğer yer bulursanız oturmak için balkonu seçin.

Bu mekan kahvaltı üzerine. Saat 6’ya kadar çalışıyorlar ve bu süre içerisinde istenildiği zaman kahvaltı verebiliyorlar. Lezzeti konusunda da çok iddialılar. Mekan ayakkabı ile girilemediğini hatırlatmak isterim. Ayrıca biz sorduğumuzda kahvaltının 25 TL olduğunu söylemişlerdi. Rezervasyon da kabul etmiyorlar ancak mekan çok geniş olduğu için bu büyük bir sorun değil.

Mekanın sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Cumalıkızık tarafına gelirsiniz buraya uğramadan dönmeyin.

Paylaşın...Print this pageShare on Google+Share on TumblrPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir