Cumalıkızık – Bursa

Cumalıkızık Bursa deyince akla gelen ilk yerlerden. Mimarı dokusu, otantik tarzı ve her zaman gülümseyen yardımsever halkı ile turizmin çok yakıştığı bir yer burası.

Geleneksel olarak Cumalıkızık’da gözleme yeniyor. Profesyonel mekanlar yok. Halk, evlerini işletmeye çevirmiş, gelenleri bahçelerinde misafir ediyor. Doğaya hasret şehirliler için gerçekten huzur dolu ve rahatlatıcı bir ortam bu… Şehre 20-30 km uzaklıkta, yeşilliğin içinde, gürültü ve stresten uzak bir yaşamın devam ettiğini görmek şehirden kaçış hayallerini yeniden canlandırıyor ve Cumalıkızık’ı insana daha bir sevdiriyor.

Buranın otantik tarzı maalesef turistik hale geldikçe bozuluyor. Sokaklar Çin malı süs eşyaları satan tezgahlarla dolu. Buranın kültürüne özel bir şeyler bulmak zor. Ama yine de şehirden kaçmak, rahatlamak ve bir haftasonu kendinizi tatilde hissedebilmek için mükemmel bir yer.

Paylaşın...Print this pageShare on Google+Share on TumblrPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir