J’adore Chocolatier&Cafe

Tünel’e doğru giderken Galatasaray Lisesi’ni geçince sağda, Emir Nevruz Sokağın sonunda kalıyor J’adore Cafe… Kapıyı açtığınızda duyduğunuz zil sesi az sonra alacağınız muhteşem çikolata kokusunun habercisidir ve her giren derin nefesler alarak çıkar dar merdivenleri. Bu sırada çalan Fransız müzikleri ve mekanın dekorasyonu da Avrupa’da bir kafedeymişsiniz hissi uyandırabilir. Çikolatanın her çeşidini bulabileceğiniz J’adore’un daha gelmeden methini duyduğumuz Oh la la Beatrice’si en ünlü tatlılarından. İlk bakışta çok belirgin bir özelliği olmayan bir tatlı gibi görünse de üstündeki yoğun çikolata onu rakipsiz kılıyor. J’adore’un spesiyali olan Beatrice kakaolu kek üz

erine küçük doğranmış muz ve çileğin eşsiz çikolatayla birleşmesiyle oluşuyor. Bu birlikteliği de en üstteki kremşanti ve çilek taçlandırıyor.

Müdavimi olduğumuz J’adore’da ilk birkaç gidişimizde beatrice yedikten sonra menüdeki diğer tatlıları da denemeye karar veriyoruz. İlk tercihimiz; mekanın beatrice’den sonra en çok tercih edilen lezzeti olan sıcak çikolatası. Bu lezzeti de diğerlerinden farklı kılan yine çikolatanın tadı oluyor. Bu yoğun çikolata tadını tek başına çıkarabileceğiniz gibi muzlu, çilekli ve karamelli gibi birçok sıcak çikolata çeşidini de tercih edebilirsiniz. Uyarıyoruz: Bu deneyimden sonra başka yerde bir daha sıcak çikolata içemeyebilirsiniz!

Lezzetler bununla da kalmıyor. Sırf J’adore’da sufle yemek için Kozyatağı’ndan kalkıp Beyoğlu’na gittiğimiz zamanlar olmuştur. Sıra geldi fondü konusuna… Bugüne kadar kimsenin itiraf edemediği fondü kabının dibindeki çikolatayı kaşıklama isteğinin farkında olan mekan sahipleri, fondü sipariş ettiğinizde çatalla beraber tatlı kaşığı da getiriyor ve çikolata konusunda oldukça cömert davrandıklarını söyleyebiliriz.

J’adore Cafe’nin tavsiye edebileceğimiz diğer lezzetleri ise: çikolatalı pasta, profiterollü pasta, elmalı tart ve cheesecake. Ayrıca eğer sıcak şarap seviyorsanız J’adore’un sıcak şarabını da denemeden geçmeyin deriz.

Kalite, lezzet ve ambians göz önüne alındığında fiyatların makul olduğu söylenebilir. Eğer sıkı bir çikolata tutkunuysanız ve okuduklarınız sizi heyecanlandırdıysa bu deneyimi yaşamak için vakit kaybetmeyin. J’adore’un her zaman güler yüzlü olan garsonları sizi de dostça karşılayacaklardır.

Ceyda – Özgür

 

Paylaşın...Print this pageShare on Google+Share on TumblrPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir