İmam Çağdaş – Gaziantep

İmam Çağdaş, kuşkusuz Gaziantep’in  en meşhur baklavacısı… Türkiye çapında ünlü olan bu mekan 1887 yılından bu güne gelen çok köklü bir işletme.

Uzunçarşıda yol üstünde yer alan mekan, baklavanın yanında kebapçı olarak da hizmet veriyor. Baklavada sunduğu kaliteyi yemeklerde de gösteren İmam Usta’nın mekanı şık bir iç mekana sahip ve hizmet kalitesi yeterli seviyede.

Mekandaki her yemek aslında birbirinden güzel ancak kebap anlamında muhteşem bir lezzet arıyorsanız burada bulamayabilirsiniz. Dolayısıyla aslında İmam Çağdaş yemek için iyi bir alternatif olmakla birlikte asıl tatlıları için gidilmesi gereken bir yer. Ancak ali nazik burada gercekten çok güzel yapılıyor.

Ayran bakır kap içinde geliyor ve kaşıkla içiliyor. Tatlının yanında çay yerine ayranı da tercih edebilirsiniz ki tatlınızı da özellikle tavsiye ederim.

Benim en çok beğendiğim tatlı duble fıstıklı kare baklava oldu. Özel bir yeme adabı olan bu baklavayı elinizle alıp, ters çevirip, altı damağınıza değecek şekilde ısırmanız gerekiyor.

Sadece Gaziantep’e değil, sipariş üzeride tüm Türkiye’ye hizmet veren İmam Çağdaş, talebin artması ve hizmet ağının yaygınlaşması nedeniyle bazen eleştirilse de buradaki baklavanın halen Türkiye’nin en iyilerinden biri olduğunu kabul etmek gerekiyor. Antep’e gelindiğinde buraya uğramadan dönülmemeli.

www.imamcagdas.com

 

[wpg_thumb]

Paylaşın...Print this pageShare on Google+Share on TumblrPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

2 Responses

  1. osman çağdaş dedi ki:

    Bence Koçak’ın baklavası daha güzel.Zeki İnal’dan da şöbiyet alın.

  2. ebru dedi ki:

    Çulcuoğlunu hiçbir yere değişmem. antepte yediğim en güzel et

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir