Çınaraltı

Çınaraltı için Çengelköyün gözbebeği diyebiliriz. Denizin kıyısında genişçe bir alana yayılmış olan bu mekan, 800 yıllık tarihi bir çınarın altına kurulmuş. Hem açık hem de kapalı yeri olan Çınaraltı, özellikle haftasonları için mükemmel bir tercih. Ulu Çınarın gölgesi, mekanın salaş ve ahşap yapısıyla birleşip nefis boğaz manzarasıyla buluşunca çok güzel bir atmosefer çıkarıyor ortaya.

Buranın bence en iyi özelliği normal bir cafe olduğu halde, dışarıdan yemek getirmeye izin vermesi. İçecekler dışında, yiyeceklerinizi getirip Çınaraltı’nın nefis çayı ile birlikte boğaza karşı kahvaltı edebilirsiniz. Erken gelirseniz yer bulmanız daha kolay olur.

Çengelköy’e ulaşmak Üsküdar üzerinden çok kolay. Sahilden giden hemen her araç Çengelköy’den geçiyor. Aracınızla gelirseniz de buraya çok yakın büyük bir park yeri mevcut. Ancak akşam saatlerinde biraz trafik olduğunu unutmayın.

Çınaraltıya gelirken yanınızda nakit para bulundurmanız yerinde olur zira mekanda kredi kartı geçmiyor. Ayrıca caddeden içeri girerken sol tarafta, küçük bir simitçi fırını vardır ve pek çok kişi için İstanbul’da yenebilecek en güzel simittir. Buraya da uğramayı ihmal etmeyin.

[wpg_thumb]

Paylaşın...Print this pageShare on Google+Share on TumblrPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

1 Response

  1. Hasan Eralp dedi ki:

    Çok güzel mekandır, geç saatlere kadar açık..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir