Narlı – Bursa

Bence Narlı’ya yemek ve tatlı için gelmeli. Yemek için burada iki alternatif var. Birincisi hemen girişteki Yakamoz… Burası bir koyun üzerine kurulmuş, nefis körfez manzarasıyla size leziz yemekler sunan bir mekan. Köftesi çevreden taktir görüyor. İkinci olarak da sahil şeridinin sonlarına doğru düşen Çamaltı… Çalışanları pek misafirperver ve anlayışlılar. Köftesinde aradığımızı bulamamış olmamıza rağmen balık seçeneklerini denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca yemek öncesi gelen nefis ezmeden mutlaka tatmalısınız ki muhtemelen yediklerinizin en lezzetlisi olacaktır.

Yemeğinizi yedikten sonra Narlı’nın klasiği Veis dondurmacısına uğrayın. Burası da sahil şeridinde yer alıyor ki kime sorsanız gösterecektir. Özellikle kavunlu dondurması nefis ki diğer türlerde de gayet başarılı olduklarını düşünüyorum. Narlı’nın başka bir özelliği de balığının bol olması. Lakin tek sorun olta atacak temiz bir yer bulmak olacaktır. Bunun için de eski fenerin bulunduğu iskeledeki kayalıklar ideal olur.

Narlı’da yeşillik de hiç peşinizi bırakmıyor. Deniz dışındaki her yer ağaç ve size güzel bir manzarayla birlikte tertemiz bir hava sunuyor. Bu güzel köye Gemlik-Kumla-Armutlu yolunu izleyerek ulaşabilir ayrıca yol boyunca önünüze çıkacak diğer güzel köylere de uğrayabilirsiniz.

 

Paylaşın...Print this pageShare on Google+Share on TumblrPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir