Botanik Park – Bursa

Bu gezi, Bursalılar veya Bursa’ya yakın oturanlar için… Akşamdan kahvaltılıklarınızı hazırlayın çünkü Sabah Botanik Park’a gidiyoruz. Botanik Park’a 15 numaralı otobüsler, Soğanlı-Çukurca minibüsleri ve çoğu terminal otobüsü ile ulaşabilirsiniz. Arabanızla ise İzmir Yolu tarafındaki çevre yolunu İstanbul-Yalova yönüne doğru takip ederek buraya gelebilirsiniz.

Burası çok zengin bitki örtüsü, ülke bahçeleri, yürüyüş alanları ve gölleri ile tam bir bitki cenneti. Parkın ortasına doğru içinde ördeklerin yüzdüğü bir gölet var. Bu yapay göl, çevresindeki sazlıklar, bambular ve ördekleriyle gerçek bir gölden farksız ve fotoğraf çekmeyi sevenler için profesyonel çekim de yapılabilecek (özellikle bu mevsimde düğün fotoğrafı için gelmiş pek çok çiftle karşılaşabilirsiniz) size eşsiz manzaralar sunuyor.

Size tavsiyem öncelikle açıkhavada güzel bir kahvaltı edin. Bir bisiklet kiralayın ve parkın gezilmedik köşesini bırakmayın. Sürmeyi bilmeyenler için üç tekerlekliler de var ki bunların arkasında çocuklarınızı da oturtabileceğiniz sepetler de mevcut. Bunun yanında sıkı bir sabah sporu yapmak isteyenler için güzel parkurlar ve spor aletleri de mevcut.

Burada yeterince oksijen aldıktan sonra yan taraftaki hayvanat bahçesine geçmelisiniz. Burası büyük bir alan üzerine kurulu ve içinde pek çok farklı hayvan barındırıyor. Klasik ama güzel bir gün geçirmek için ideal.

Burada da 1-2 saatinizi geçirdikten sonra acıkacağınızdan eminim. Yemek için yine Botanik Park’a dönüyoruz. İçeride güzel restoranlar var ama benim tavsiyem İskender yemeniz yönünde olacak. Yaz sıcağında biraz ağır gelebilir ama Kebapçı İskenderin lezzeti kusursuz.

Sıcak yaz günlerine serin ve ferah bir ara vermek için bu güzel bir Pazar günü alternatifini deneyebilirsiniz.

[wpg_thumb]

Paylaşın...Print this pageShare on Google+Share on TumblrPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir