Trilye

Trilye eski bir yerleşim alanı. Küçük, güzel bir sahil köyü burası. İstanbul’dan gelenler Yenikapı-Bursa feribotunu kullanabilir. Mudanya’dan 20-25 dakika uzaklıkta Trilye. Arabanız olmadan da gelebilirsiniz buraya, zira Mudanya’da saat başı minibüsler de kalkıyor. Dönüş saatine dikkat edin yeter.

Köyün merkezinden sahile doğru şarap satan bir dükkan var. Bir tane almanızı tavsiye ederim. El yapımı, güzel şaraplardan mutlaka tadın. Sabuna meraklıysanız, yakınında da güzel sabunlar satan bir dükkan vardı. Hala var mı bilemem. Küçük, güzel bir sahili var Trilye’nin. Kıyıda ev yapımı salça, sabun,takı vb. şeyler satan yerler var. Bir dolaşın derim.

Trilye’ye konklamalı gitmek isterseniz birkaç tane butik otel de mevcut. Dinlenmek için iyi bir yer olabilir ancak yapacak çok fazla birşey bulamayabilirsiniz. Kıyıda balık yiyebileceğiniz restorantlar da mevcut. Lezzetine kefil olamam, ama manzarasına kefilim.

Yemeğinizi yedikten sonra kayalara doğru sahil boyu ilerleyin. Hemen ortadaki ağaçlık alandan yukarıya çıkan bir patika var(Halen var mı bilemiyorum). Buradaki hafif yokuşu tırmandığınızda hemen ilerinizde bütün manzaraya hakim bir çay bahçesi bulacaksınız. Buraya uğramadan sakın dönmeyin.

Trilye’nin merkezinde de bir tur atmanızı tavsiye ederim. Trilye’ye bir gününüzü armağan edin, o da size eşsiz güzelliğinden tattırsın. Günübirlik de olsa şehirden kurtulun. Evinize huzurla dönün.

Paylaşın...Print this pageShare on Google+Share on TumblrPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir